دانش‌آموزانی که برای گرم شدن، نیاز به ۲۰ هزار تومان دارند /

۲۰ هزار تومان بدهید تا بچه‌هایتان در مدرسه گرم شوند، آموزش و پروش از خانواده‌ دانش‌آموزان که برخی از آن‌ها در فقر به سر می‌برند خواسته‌است ۲۰ هزار تومان بدهند تا فرزندانشان در مدرسه گرم بماند. این درحالی‌است که خیلی از آن‌ها توان پرداخت ۲۰ هزار تومان را ندارند.

چند سال قبل و همین روزها بود که یک بخاری نفتی در مدرسه شین آباد آتش گرفت و بدن تعدادی دانش‌آموز را سوزاند. همان زمان قرار شد بخاری‌های نفتی از مدارس جمع‌آوری شوند، اما هنوز روستاهایی هستند که دانش‌آموزانشان در مدارسی درس می‌خوانند که با بخاری نفتی گرم می‌شوند.

این گزارش در روستاهای توابع شهرستان مشگین‌شهر، واقع در استان اردبیل ضبط شده‌است. هرچند حراست آموزش و پروش استان اجازه ورود خبرنگاران عصر ایران را به مدرسه‌‌های منطقه نداد اما تصاویر این گزارش از پشت پنجره‌های شیشه‌ای مدارس گرفته شده‌است.

بخاری‌های نفتی خاموش،‌ آن‌هم در هوای خیلی سرد دامنه سبلان این سئوال را مطرح کرد که چطور این مدارس گرم می‌شوند. پاسخ اما جالب بود؛ آموزش و پروش از خانواده‌ دانش‌آموزان که برخی از آن‌ها در فقر به سر می‌برند خواسته‌است ۲۰ هزار تومان بدهند تا فرزندانشان در مدرسه گرم بماند. این درحالی‌است که خیلی از آن‌ها توان پرداخت ۲۰ هزار تومان را ندارند.عصر ایران18 آذر

این نوشته در اخبار, محرومیت ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.