شلیک مستقیم نظامیان حکومتی در مرز بانه، جان یک کولبر کُرد را گرفت

شامگاه شنبه نهم دی‌ماه، گروهی از کولبران کُرد در مرز “میشیاب” بانه در کمین نیروهای نظامی حکومت ایران افتادند و درپی شلیک مستقیم این نیروها، یک کولبر کُرد به نام “هادی امینی” ٢٦ ساله اهل روستای “بیان‌دره” جان باخته است.

به گفته یک منبع آگاه، این کولبران هیچگونه کالای قاچاقی را به‌همراه نداشته‌اند و نظامیان حکومتی بدون اخطار قبلی آنان را هدف قرار داده‌اند.

گفته می‌شود، دو کولبر دیگر در این حادثه زخمی شده‌اند که تا لحظه انتشار این خبر، هویت آنان برای آژانس کُردپا مشخص نشده است.

در همین رابطه نیز، شامگاه سه‌شنبه پنجم دی‌ماه، گروهی از کولبران کُرد در مناطق مرزی سردشت در کمین نظامیان حکومتی افتادند و درپی شلیک مستقیم نظامیان حکومتی، یک کولبر کُرد به نام “قادر آزاده” به شدت زخمی شده است.

این کولبر کُرد که از اهالی بخش مرکزی سردشت می‌باشد به دلیل اصابت گلوله به ناحیه پشت دچار جراحت شدید گردیده و جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل و وضعیت عمومی او وخیم اعلام شده است کردپا 10 دی

این نوشته در اخبار کولبران, کردستان, مقتول و مجروح توسط نیروهای امنیتی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.