ابراهیم نوری به دادگاه تجدید نظر احضار شد

، ابراهیم نوری، فعال سیاسی بدلیل اعتراض به رای صادره توسط دادگستری شهرستان اهر، جهت رسیدگی مجدد به پرونده این فعال سیاسی به شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی احضار شد.

این احضاریه بصورت الکترونیکی صورت گرفته و قید شده که در تاریخ دهم بهمن‌ماه سال جاری در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حضور یابد.

ابراهیم نوری در تیر ماه ۹۵ و یک روز مانده به آخرین روز جمعه ماه رمضان (روز قدس در ایران) به همراه اکبر جهانگیری دیگر فعال مدنی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی بازداشت شدند.

آقای نوری در اعتراض به این بازداشت و اتهام از ابتدا تا لحظه آزادی که ۱۱ روز به طول انجامید، دست به اعتصاب غذا زده بود.

ابراهیم نوری به همراه هم پرونده ای خود، اکبر جهانگیری در این پرونده در دادگاه به ترتیب به ۶ و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

همچنین آقای نوری در تیرماه سال ۹۴ و در آخرین جمعه ماه رمضان نیز با حمل پلاکاردی در حمایت از مسلمانان اویغور و در جهت اعتراض به برخورد دوگانه سیاست‌های حکومت ایران در مسئله مسلمانان جهان به اتهام “تشویش اذهان عمومی ” بازداشت شده بود.

ابراهیم نوری، دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی، پیش‌تر به دلیل فعالیت‌های مدنی بازداشت شده بود. وی نخستین بار در دوران دانش آموزی در سال ۱۳۸۴ توسط حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت. ابراهیم نوری همچنین در سال ۱۳۸۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۰ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود. این فعال مدنی بار دیگر در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و در تاریخ ۲ بهمن ماه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی از زندان اهر آزاد شده بود. هرانا 22 دی

این نوشته در آذربایجان, احضار, اخبار فعالین ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.