مرگ چهار کارگر طی حوادث جداگانه در اراک، ایلام و سمنان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی:

براساس قوانین در کارهای ساختمانی و ساخت و سازها باید تمام نکات ایمنی رعایت شود

 و همین  عدم توجه موجب افزایش حوادث کار در بین کارگران ساختمانی شده است

در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ظرف دو روز گذشته در چهار حادثه جداگانه، چهار کارگر ساختمانی در اراک، ایلام و سمنان جان خود را از دست دادند.

طی دو روز گذشته در دو حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی در اراک جان خود را از دست دادند.در اولین حادثه که روز گذشته در مجتمع مسکونی در حال ساخت پشت هتل امیرکبیر رخ داد، یک کارگر ۲۵ ساله به علت برخورد با آسانسور حمل بار از طبقه هفتم سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

 صبح روز (یکشنبه) نیز کارگری ۴۸ ساله در حین کار در ساختمانی در بلوار قدس شهرستان اراک بر اثر سقوط از داربست و تخریب دیوار بر روی آن، جان باخت.

مرگ یک کارگر جوان ایلامی در زیر آوار

مشروح این خبر  قبلا  گزارش شده است.

مرگ کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع در سمنان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی سمنان از مرگ یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع در سمنان خبرداد.

آتش‌باد سعید اسماعیل‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: “این حادثه امروز ۱۶ اردیبهشت‌ماه در یکی از پروژه‌های در حال ساخت در سمنان رخ داد”.

وی از مرگ یک کارگر ۳۸ ساله در این حادثه دلخراش حین کار خبر داد و افزود: “این کارگر ۳۸ ساله متاسفانه به‌دلیل ارتفاع بالا و شدت جراحات در دم جان باخته است”.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی سمنان با اشاره به دلایل مرگ این کارگر ادامه داد: “رعایت نکردن نکات ایمنی مهمترین عامل سقوط این کارگر و مرگ در دم او بوده است”.

اسماعیل‌پور با اشاره به تماس تلفنی با آتش‌نشانی در خصوص این سانحه خاطرنشان کرد: “بعد از دریافت گزارش بلا فاصله ماموران ایستگاه آتش‌نشانی شهرداری سمنان به محل حادثه اعزام شدند که مشاهده شد این کارگر در دم جان باخته است”.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی سمنان با ابراز تاسف از وقوع این حادثه گفت: “براساس قوانین در کارهای ساختمانی و ساخت و سازها باید تمام نکات ایمنی رعایت شود اما متاسفانه کمتر به قوانین در این بخش توجه می‌شود و همین به افزایش حوادث کار در بین کارگران ساختمانی انجامیده است”. هرانا 18 اردیبهشت

این نوشته در اردبیل, سمنان, کارگران ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.