سه تجمع اعتراضی برگزار شد

بومی‌های کنگان در استان بوشهر در اعتراض به بیکاری، مقابل فاز ۱۹ پارس جنوبی چادر زدند.

اعتراضات بومی‌های کنگان و جنوب استان بوشهر به بیکاری ادامه دارد.

در ادامه اعتراضات روز گذشته، معترضان شب گذشته را مقابل فاز ۱۹ پارس جنوبی چادر زدند و با در دست داشتن پلاکاردهایی به نرخ بالای بیکاری بومی‌ها در استان بوشهر اعتراض کردند.

معترضان می‌گویند: “علیرغم پروژه‌های فعال در استان بوشهر که نیاز به نیروی کار در حجم بالا دارد، بومی‌ها در کنگان بیکارند و از شغل مناسب محروم مانده‌اند”. آنها می‌گویند: “بسیاری از جوانان کنگانی صاحب تحصیلات دانشگاهی و مهارت هستند ولی علیرغم همه آنها بیکارند”.

جوانان بیکار کنگانی روز گذشته نیز مقابل فاز ۱۹ پارس جنوبی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپ تجمع کردند/ کارفرما وعده پرداخت مطالبات را داد

مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۱، صبح روزشنبه (۱۱ آذر ماه) کارگران بخش کشاورزی وصنعتی شاغل معترض مجتمع نیشکر هفت تپه با تجمع مقابل ساختمان کارخانه شکر ومحوطه آن خواسته‌های صنفی خود را مطرح کردند.

تعداد تجمع کنندگان که در اصل کارگران رسمی و روز مزدی شاغل بخش صنعت وکشاورزی این مجتمع هستند تا نزدیک به ۵۰۰ نفر برآورد می‌شود.

آنها مدعی هستند که بابت دستمزد بهمن واسفند سال ۹۴ چهار ماه مزد معوقه سال جاری به همراه پاداش وبهربرداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ طلبکارند.

دلیل دیگر اعتراض کارگران این واحد تولیدی، مربوط به پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است که مشکلات زیادی برای کارگران ایجاد کرده است.

همچنین کارگران روز مزدی نیز خواستار پرداخت مطالبات معوقه خود در ماه های بهمن واسفند سال گذشته ودو ماه از سال جاری به همراه ۸ ماه حق بن معوقه مربوط به سال ۹۵ هستند.

طبق اظهارات معترضین حدود ۵۰۰ نفر از کارگران این واحد آماده بازنشسته شدن از طریق قانون مشاغل سخت وزیان آور هستند و در صورتی که هزینه ۴ درصد بازنشستگی آنها به تامین اجتماعی پرداخت شود این کارگران به زودی بازنشسته خواهند شد.

در عین حال معرضین می‌گویند اگر کارفرمای خصوصی توانایی پرداخت مطالبات معوقه کارگران شاغل و بازنشسته مجتمع را ندارد مجددا این واحد بزرگ تولیدی وکشاورزی را به دولت عودت دهد.

به گفته کارگران معترض اجتماع صنفی آنها دقایق قبل در حالی خاتمه یافت که قائم مقام مدیر عامل مجتمع به همراه تعدادی دیگر از مسئولان این واحد وعده دادند که به زودی بخشی از معوقات مزدی آنها را پرداخت خواهند کرد.

تجمع در اعتراض به مناقصه ای که چاپ نشد

مورخ ۱۱ آذر ۱۳۹۶، جمعی از مردم چوئبده مقابل شهرداری این شهر مرزی تجمع کردند.

تجمع کنندگان از نحوه اجرای مناقصه ساخت ساختمان شهردای چوئبده گلایه دارند.

آنان می گویند: “بر اساس شواهد موجود، به استناد انتشار مناقصه ۲۶ مهر در روزنامه ی رسالت، ساخت ساختمان شهرداری چوئبده به افرادی غیر بومی واگذار شده است و این در حالیست که در این تاریخ هیچگونه مناقصه ای در روزنامه رسالت چاپ نشده است”. ایلنا / صدا وسیما 12 آذر

این نوشته در اخبار, اعتراض و تجمع ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.